top of page
  • Obrázek autoraJakub Timčo

Cleanroom ISO8 - NTS Brno

Aktualizováno: 2. 8. 2022

NTS Prometal Machining - Brno

Velká výzva v podobě omezeného rozpočtu a současně přísného požadavku na tepelnou stabilitu tohoto čistého prostoru o celkové rozloze 250 m2 vedla k použití inovativní konstrukce zdí, kde byly místo klasického řešení s prefabrikovanými sendvičovými panely využity montované příčkové konstrukce tvořené laminovanou DTDL deskou a vnitřní vrstvou klasické minerální vlny.


Tento čistý prostor navržený pro provoz ve třídě ISO8 je vybaven celkem 22 čistými nástavci s HEPA filtry o rozměru 1200x600mm a vzduchotechnickou jednotkou s dvěma stupni filtrace značky WEISS s integrovaným chlazením a řízením vlhkosti vzduchu. Pro další zlepšení tepelné stability vestavku je veškeré přívodní i odtahové potrubí zaizolováno kaučukovou izolací tl. 60mm.


Vnitřek čistého prostoru je vybaven


rozvody elektřiny a sítě dle požadavků zákazníka, osvětlením navrženým na intenzitu až 700 lux v pracovní rovině stolů a protipožárními sprinklery s napojením na EPS. Pro snadné předávání hotových výrobků do stávající výroby vedle nového vestavku je dále vybaven podávací komorou s vzájemnou blokací dveří a světelnou indikací.


Po zaregulování a instalaci měřících zařízení bylo uvnitř vestavku dosaženo provozního přetlaku až 31 Pa, teplota vzduchu je trvale řízena na 21,5°C bez ohledu na roční období a relativní vlhkost vzduchu je udržována na 60%.


Díky investici v podobě tohoto čistého prostoru pro kompletaci výrobků zákazník předpokládá roční úspory na jejich čištění v řádu milionů Kč a tímpádem návratnost investice v horizontu 2 let.


359 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page